Bursa Pozitif Yaşam Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

Hakkımızda

Bursa Pozitif Yaşam Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi 2017 yılında Uzman Klinik Psikolog Ayhan ALTAŞ tarafından kurulmuştur. Amacımız psikolojik problem yaşayan vatandaşlarımıza farklı psikoterapi yöntemleri kullanarak yaşamış oldukları sorunları çözme aşamasında yardımcı olmaktır. Kurumumuz uzmanları, farklı yaşlarda ki bireylere, çiftlere, çocuklara, ergenlere ve yetişkinlere hizmet vermektedir. Bilimsel temelden yola çıkılarak yapılan psikolojik müdahaleler alanında uzman ve konusu ile alakalı binlerce saat özel eğitimler almış ve binlerce terapi seansı deneyimi olan uzman psikologlardan oluşmaktadır.

Uzmanlarımız

Uzman Klinik Psikolog Ayhan ALTAŞ

Uludağ Üniversitesi  Psikoloji bölümü mezunuyum. Üniversite süresince Bakırköy Ruh ve sinir hastalıkları hastanesi, Dr Rüştü Burlu çocuk esirgeme kurumu, Uludağ…

Continue Reading

Güncel Makaleler

2. Kaygımı Tanıyorum Semineri

Programın amacı:  Kaygılarınızı tanımanız, kaygılarınızı nasıl yönetebileceğiniz hakkında bilgiler edinmeniz, kaygı bozukluklarında terapi süreci nasıl ilerliyor öğrenmeniz. Uygulamalarla bedensel ve zihinsel olarak rahatlamanız.

Kimler Katılmalı:  Kaygısını tanımak ve yönetmeyi öğrenmek isteyen herkes katılabilir.

Kontenjan: 18 Kişi

Program Ücreti: 50 tl

Belge: Katılım Belgesi

Eğitmen: Psikolog Ayhan ALTAŞ

Adres: Pozitif Yaşam Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi – Nilüfer/Bursa tıklayınız.

Programın Akışı

11:00 – Tanışma

11:30 – Psikolojik Bozukluk Nedir?

12:00 – Niçin Psikolojik Destek Almalıyız?

12:30 – Kaygı ve Korku ve Bozuklukları Nedir?

13:00 – Gevşeme Egzersizi

13:30 Ara

14:30 – Kaygı Bozuklukları ile Baş Etme Yolları

15:00 – Hipnoterapi ve Emdr Terapi

15:30 – Grup Hipnozu Uygulaması

16:00 – Kapanış – Belgelerin dağıtımı

DEĞİŞİM MÜMKÜN!..

Hayatınızda yaşadığınız olumsuz şeylerin  çözüm üretmenize engel olabilir. Bu yüzden sorunların içinde yüzerken çıkamayacak gibi hissedersiniz. Bazen bu hayatınızın sonuna kadar sizinle gelecekmiş gibi hissedersiniz. Değişimin imkansız olduğunu düşünürsünüz. İmkansız olduğunu düşündüğünüz için denemezsiniz bile… Eğer denemez iseniz evet imkansızdır ama şunu unutmayın ki eğer değişmeyi denerseniz hayatınızda bir çok şeyi değiştirebilirsiniz…  DEĞİŞİM MÜMKÜN!..

Danışan Yorumları

 • 7 yıldır ilaç kullanmama rağmen karşılaştığım her yeni olay karşısında aynı sorunları yaşıyor ve hayattan zevk almıyordum. Yaptığım araştırmalar sonucunda sorunlarımın ilaç ile çözülemeyeceğini anladım ve Psikoterapi almaya karar verdim ancak psikolog konusunda yanlış tercihte bulunmuştum. Terapiyi hiç aksatmama rağmen hiç ilerleme yoktu. Umudumu kaybettiğim anda Ayhan bey karşıma çıktı. Başta yaşamış olduğum kötü deneyim nedeni ile ön yargılıydım. Sosyal ağ üzerinden konuşmaya başladık . Randevu almamama rağmen tüm sorularımı içtenlik ile yanıtladı ve almış olduğum cevaplar tüm ön yargılarımı yıktı . İlk danıştığım psikolog ilaca devam etmemi önermişti (bense ilaçtan kurtulmak istiyordum) .Ayhan bey ile Yapmış olduğumuz terapiler sonucunda ilacıda bıraktım , sorunlarla nasıl baş edeceğimide öğrendim. Ve her zaman bana karşı dürüst oldu. Hiçbir zaman kaçamak cevaplar vermedi.
  Bana karşı olan saygısını , içtenliğini her zaman hissettim. Terapi süresince seans esnasında yada seans dışında her zaman yardımcı oldu , sıkıştığım anda hemen tavsiyelerde bulundu..Geçte olsa kendisi ile tanıştığım için çok memnunum ve doğru adresi artık biliyorum. Sizin yada sevdikeriniz içinde doğru adresin Ayhan bey olduğuna emin olabilirsiniz.Kendisine yardımları için çok teşekkür ederim.

  Sosyal Fobi
 • 16 yaşından beri uyuşturucu madde kullanımım var. Gitmediğimiz doktor hastane kalmadı. İstanbulda en iyi hastanelere tomarla para yatırmamıza rağmen maddeden kurtulamadım. Şuan 32 yaşındayım ilk defa hayatımda bu zehirden kurtulacağıma bu kadar inanıyorum. Yaklaşık 6 aydır hiç madde kullanmadım. Daha önce maddeyi en uzun süre iki hafta kullanmamıştım. Tedavimiz hala devam ediyor. Şuan seanslarımızı ayda bir yapıyoruz. Ayhan beyle bu sorunu aşacağımı biliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum bana önyargıyla yaklaşmadı ve beni anladığı için.

  Madde Bağımlılığı
 • 12 yıldır obsesif kompulsif bozukluk yaşıyordum.en güzel zamanlarım,en mutlu olacağım zamanları istemeden aklıma gelen beynimde yer etmiş olumsuz düşünceler yüzünden elimde olmadan berbat ediyordum.6,7 yıl ilaçlı tedavi gördüm.bir süre sonra kendimi iyi hissettiğimde doktorum tarafından ilaçlı tedaviye son verildi.üstünden bir yıl geçti ama saplantılı düşünceler tekrar hayatımı zehir etmeye başladı.çok çaresizdim… internet vesilesiyle AYHAN ALTAŞ hocamla tanıştım.EMDR TERAPİ yöntemiyle bu hastalığın üstesinden gelebileceğimi ancak ; bunun terapisyen ve danışanın istikrarlı ve inançlı bir şekilde yürütmesiyle olabileceğini söyledi.ilk bir kaç seanstan sonra kendimde olumlu değişiklikler görüyordum.ama bir çok kezde kötü olduğum zamanlar oldu.terapiden vazgeçmeyi tekrar ilaç kullanmayı çok düşündüm.ancak vazgeçmem gerektiğini bu yola çıkarken istikrarlı ve inançlı bir şekilde devam etmemiz gerektiğini Ayhan hocam her defasında hatırlattı.vazgeçmedim.kısa bir süre sonrada kendimde olumlu değişikliklerin çokça arttığını fark ettim.artık o istenmeyen düşünceler aklıma gelince hayatımı mahvetmiyor,çünkü ; onları artık kontrol altında tutabiliyordum… yani istenilen noktaya ulaşmıştık… terapimiz yaklaşık 12 seans sürdü ve 16 mart 2017 tarihinde terapimizi sonlandırdık… ben AYHAN ALTAŞ hocama benim sağlığıma kavuşmama sebeb olduğu için kendisine çok teşekkür ederim… iyi ki varsınız…
  Kaygı Bozuklukları